priligy venezuela

Ses Kaydedicisi Uygulaması

Tarih: 16-08-2012

Hakan BOZKURT

Sakarya Üniversitesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği

Öncelikle program hakkında bilgi vermek gerekirse ,bu program ile  kaydetmek istediğiniz  sesleri  rahatlıkla  lab-view programı aracılığıyla kaydedebilirsiniz. Bu programın bilgisayarınızın  başlat-tüm programlar-donatılar-ses kaydedicisi erişebildiğiniz programdan biraz  daha teferruat içermekle beraber  yapabileceğiniz işler açısından daha kullanışlıdır.

Programın genel olarak Front Panel görünümü aşağıdaki şekildeki gibidir.

Gördüğünüz gibi Sesin Formatı Menüsü mevcut,  bu menüden istediğiniz  ses  kalitesinde ses kaydedebilirsiniz. Bu noktada  programın başka bir özelliği devreye giriyor. Eğer Ses Formatı menüsünden ses kartının desteklemediği bir ses kalitesi girildiğinde ise  program aşağıdaki gibi uyarı veriyor .

Programın Front Panelinde bulunan Run butonuna bastıktan sonra size test adında bir wav uzantılı  kaydetme dosyası karşınıza çıkacak çıkan bu panelden istediğiniz  yere istediğiniz adla  ses dosyanızı kaydedebilirsiniz. Kayıt durdurmak için ise Stop butonuna basılması yeterlidir. Eğer sonra kaydı dinlemek için en başta kayıt edilen  yerden dinlenebilir. Dipnot olarak program 2 gb ye kadar kaydedebiliyor.

 

Programın Block diagramı aşağıdaki resimde  gösterilmiştir.

 

Uygulama dosyası facebook sayfamızda paylaşılmaktadır.